Hizmetlerimiz

Anne Kanından Fetal Analiz

Serbest fetal DNA (cfDNA) analizi ile risksiz bir şekilde bebeğe ait genetik bozuklukların tespiti

Anne adayının kolundan alınan kan örneği ile bebekte en başta Trizomi 21 (Down Sendromu) olup olmadığını tespit edebilmektedir. İsteğe bağlı olarak gerekirse diğer nadir hastalıklar Trizomi 18 (Edward Sendromu), Trizomi 13 (Patau Sendromu), XO (Turner Sendromu), XXY (Klinefelter Sendromu), XXX (Trizomi X), XYY (Jacobs sendromu) ve 22q (DiGeorge Sendromu) da incelenebilir.

Annenin karnına iğne batırarak yapılan Amniyosentez (bebeğin su kesesinden su çekilmesi), CVS (bebeği besleyen eşinden parça alınması), Kordosentez (bebeğin kordonundan kan çekilmesi) gibi işlemler değişik oranlarda risk taşır, anneye ve bebeğe zararlı etkileri olabilir. Kanama, iltihap, su kesesinin delinmesi gibi nedenlerle sağlıklı bir bebeğin kaybedilmesine de neden olabilir. Prenatal test ise basit bir koldan kan alma işlemi ile yapıldığı için bu gibi riskleri taşımaz.

Prenatal testin esas amacı ve en büyük faydası, bebekte “Trizomi 21 – Down Sendromu olmadığını” belirtmesi ve anne adaylarının endişesini gidermesidir. Bugüne kadar yapılan on binlerce olguda doğruluk oranı >%99,9 üzerindedir. Hem tek hem de ikiz gebeliklerde, sonuçlar olasılık hesabı veya yüzde ile değil “Normal” veya “Anormal” şeklinde açıkça bildirilmektedir.

Test

Form Gönderimi

Tamam

Cinnah Cad. 47/1 Çankaya ANKARA

Telefon : 0312 427 48 01
Fax : 0312 427 48 03
Mail : info@mikrogenlab.com
© 2017 Mikrogenlab. Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım Teknbobay.